Google Maps Kullanımı

Google Maps Kullanımı

Google haritaları kullanmak için öncelikle yapmamız gereken https://console.developers.google.com adresinden bir api key oluşturmak. Bunun için google hesabınızdan giriş yapmalı ve yeni bir proje olurşturmalısınız. Projeyi seçtikten sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

2015-09-25 02-02-49 API Library - deneme - Google Chrome

Buradan Google Maps Apı bölümünden  Google Maps JavaScript API’yi seçerek bir api key oluşturmalıyız. Oluşturduğumuz key’i daha sonra aşağıdaki kodda yer alan API_KEY bölümüne eklemeniz gerekmektedir. Oluşturma işlemini yaptıktan sonra sol menüde Push’ a tıklayarak hangi sayfada kullanmak istedeğinizi belirtmek için bir domain eklemeniz gerekmektedir. Bunun için google birkaç doğrulama isteyecektir.

Bütün adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki kodu kullanarak enlem ve boylam belirttiğiniz yerlere gerekli açıklamaları istediğiniz gibi yazabilirsiniz.

<script src="jquery-1.11.3.min.js" type="text/javascript"></script><script src="http://maps.google.com/maps/api/js?sensor=true&amp;key=API_KEY" type="text/javascript"></script>

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Powered by themekiller.com